"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Ajupesu Noortele – Ikka Madalause, Ikka Hävingu Suunas… (pildid)

Ma ikka püüan silmad (ka vaimusilmad) lahti hoida, kui ühiskonnas ringi käin ja omi toimetamisi ajan. Ja ikka ja jälle näen, kuidas Jumal kõnetab mind.

Esimene näide

Hiljuti ühes riidepoes nägin järgmiseid noortele mõeldud pop-rõivaid:

pusa, millele kirjutatud suurelt "Illegal"

Lahe, eks?

Vaidlen vastu. Ja sellepärast…

… Võtame esiteks selle sõnumi “Illegal” (maakeeli Illegaal).

On teada tuntud, et viimastel aastatel Euroopas toimuv illegaalne sisseränne on Euroopa rahvastele põhjustanud väga palju probleeme. Igat laadi kuritegevus on märkimisväärselt kasvanud. Rootsis, Hollandis ja mujal on terved linnaosad, kuhu politsei ei julgegi enam sisse minna. Rääkimata korra tagamisest.

Ja näe, siinsamas paisatakse müüki suur hulk noortele mõeldud riideid, kirjaga “Illegal”.

Aga see ei ole nii, et trükime särgile ükskõik mida.

Selle taga on üks jõud ja tema kampaania. See on ajupesu noortele, otsekui illegaal olla ongi pop, lahe ja kõige parem ning ihaldusväärsem asi maailmas.

Ja me teame, et see ei ole Jumala Püha Vaim, kes noortele illegaaliks olemist propageerib. See on jõud, kes püüab noori hävitada nende noores eas – muuta nad mässajaiks, kurjategijaiks, pättideks, mõrtsukaiks jne.

Mäletad, kui mõned aastad tagasi levis üle maailma kulutulena tants-laul “Los con terroristas” (“Koos terroristidega”) See levis nii, et laul oli sama, ja tants oli ka sama, aga igaüks tegi sellest oma video ja riputas youtube’i üles.

Ja hämmastav, hämmastav… See kuri värk levis ka üle kirikute ja konfessioonide. Isegi Eestis kirikute ja koguduste noored tegid seda ning riputasid oma videosid uhkusega internetti.

Tol ajal ei olnud terrorismil mingit erilist kaalu suures osas maailmas. Kuid läks vaevalt aasta ja äkki levis terrorism plahvatuslikult üle kogu Maa.

Ja mis juhtus oli see, et  päris terrorismile eelnes ettevalmistav laine – maailma rahvastele söödeti ette ahvatlev lauluke “Los con terroristas” (Koos terroristidega). Ehk inimesed määratlesid oma poole – nemad on koos terroristidega…

…Ja siis lõikasid, mida nad olid külvanud.

Ja täpselt niimoodi külvatakse mässu ja kuritegevust ka selliste särkidel olevate loosungitega.

See on täpselt vastupidine sellele, mida Jeesus ja Evangeelium õpetavad: “Nõudke rahu kõigiga”; “Alistuge kõigele inimeste seatud korrale Issanda pärast /…/ sest nõnda on Jumala tahtmine…” jne, jne, jne.

Teine näide

Või võtame teise särgi, mida nägin samas kaupluses:

Pusa, millele kirjutatud: "Just do nothing."

Just Do Nothing” (maakeeli “Lihtsalt Ära Tee Midagi“)

Ilmselt enamik teavad Nike loosungit “Just Do It” (Lihtsalt Tee Seda). Nike on sporditarvete firma ja ta kutsub üles pingutama. Kõik (aga eriti sportlased) teavad, kui raske on hommikuti ennast (oma ihu) käima saada. Nt trenni alustada. Või ka näiteks tööpäeva või uut töönädalat peale põnevat ja lõõgastavat nädalavahetust.

Ja seepärast on sellel loosungil “Lihtsalt Tee Seda” väga sügav tähendus – Ei ole tähtis, kas see, mida sa pead tegema, meeldib sulle või meeldi, tahad sa seda teha või ei taha… Lihstalt tee seda. See nõuab sinult distsipliini, eneseületust, aga nõnda sa ületad selle raske vastupanupunkti ja varsti sa naudid seda toimingut.

Aga siin on noortele täpselt vastupidine loosung: “Lihtsalt ära tee midagi.”

Mida see propageerib?

Laiskust, eks? Kui on raske, loobu. Ei ole vaja pingutada, ei ole vaja sirutada eesolevate eesmärkide suunas…

Eesmärgid… Eks Paulus öelnud, “Ma unustan ära, mis on taga ja sirutun sinnapoole, mis on ees. Ma pürin seatud eesmärkide poole, taevase kutsumise võiduhinna poole.

Või teises kohas, “Eks te tea, et need, kes võidu jooksevad, jooksevad küll kõik, aga võiduanni saab vaid üks? Jookske nõnda, et teie selle saate! Aga iga võidujooksja on kasin kõigis asjus, nemad küll selleks et saavutada kaduvat pärga, aga meie, et saavutada kadumatut pärga.

Neid kirjakohti on veel, aga Jumala Sõna seisukoht on selge – Ta kutsub inimest pühenduma ja püüdlema eesmärkide suunas. Ka töötamine, töö tegemine on väga piibellik. Tegelikult, Piibel taunib laiskust ja laisklemist. Eks Õpetussõnadki ütle, “Uks pöörleb hingedel, laisk oma asemel.

Ja mida see sõnum särgil kuulutab? (Lihstalt ära tee midagi.) See ei ole lihtsalt lahe, et vaata, kuidas Nike reklaamlause saime ringi keerata. See sõnum propageerib laiskust.

Ükskord, ma mäletan, istusin Jakartas (Indoneesias) jumalateenistusel ja minu ees istus usklik mees. Ja sel mehel oli särgi seljale suurelt kirjutatud Marlboro.

Nüüd, kas Piibel julgustab suitsetamist? Ei. Eks ta ikka tauni. Aga kui nii, miks sa (ta) siis reklaamid sigarette oma särgil?

Tead miks?

Sest paljud inimesed ei mõtle, mis sõnumeid nad oma särkidel kannavad. Ja see ongi traagiline.

Ja traagiline on ka see, et nii palju noori läheb (mitte teadlikult, aga alateadvuses) nende reklaamide ohvriks. Meie alateadvus püüab need sõnumid särkidelt kinni ja kui see on meie lihale meeldiv (enamasti on), siis me hakkame sinna suunas ka liikuma.

Sellepärast palume meie rahva laste ja noorte pärast – palume Jeesuse vere kaitset iga lapse ja noore üle, et kurat ei saaks neid rünnata ega neelata… Oma kavalatesse ja räpastesse lõksudesse püüda. Palume nende südameisse üht igatsust Jumala järele, Jeesuse järele, Jumala Sõna järele. Palume neile päästet Jeesuses Kristuses.

Palume seda Jeesuse Kristuse nimel, Aamen.