"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Baptistiliidu Meeste Palveõhtu Avispeal 31.05.2019 (FOTOD)

31. mail 2019 toimus Avispeal Eesti EKB Liidu ühine meeste palveõhtu.

Võõrustajaks Avispea Vabakogudus ja pastor Eerek Preisfreund:

Esiteks pakuti kohaletulnutele kuuma suppi, kohvi ja kringlit. Siis lühike (u 20min) ülistus- ja palveteenistus:

Peale seda juhatati meid kogudusemaja taga asuvale muruplatsile, mille pastor Eerek on aastaid tagasi rajanud. Sellest muruplatsist on saanud üks Avispea peaväljakuid (kui nii võib öelda). Kõik tähtsamad välised sündmused korraldatakse sellel platsil…

…Ning kõik Avispea tähtsamad siseruumi-üritused toimuvad Avispea kogudusemajas.

Eerek on Avispea koguduse pastoriks olnud nüüd juba 22 aastat (märkimisväärne tulemus, oled nõus?)

Ka siin oli palveosadus, põhiliselt Avispea ja koguduse eest.

Peale seda istusime autodesse ja sõitsime mõned kilomeetrid eemal asuvasse külasse, mida tegelikult enam ei ole. Aga kunagi asus siin Männisalu küla ja nagu kivilt näha, siis külas oli lausa 31 suitsu (=talumaja):

Nüüd ei ole sellest külast järel muud, kui seesama mälestukivi. Kuid siit külast sai alguse vaimulik liikumine, kus 9 inimest sai päästetud ja rajati Avispea kogudus. Ja selle küla usklike hulgas sai alguse ka baptistiliidu praeguse asepresidendi Gunnar Kotieseni suguvõsa vaimulik teekond.

Ja mitte ainult Gunnari, vaid ka Rakvere Karmeli Koguduse endise pastori Meelis Etti vaimulikud juured ulatuvad just siia Männisalu külla.

Mis mind selle loo juures kõnetas olid Gunnari sõnad, et kuigi külast endast ei ole enam järel ühtki maja, siis nonde inimeste poolt rajatud kirikuhoone on tänaseni püsti ja samuti kogudus, mis jätkuvalt tegutseb.

Imeline, eks? Halleluuja. Täname Jumalat Avispea koguduse eest´.

Vaata Meeste Palveõhtu pilte Avispeal siit