"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Franklin Graham: “Ma ei tule kuulutama vihkamist.”

Selle aasta septembris toimub Lancashire Lootuse Festival Inglismaal, kuhu on peakõnelejaks kutsutud Billy Grahami poeg Franklin Graham. Mäletad, sarnane Lootuse Festival toimus ka Eestis 2009 mais? Ka seal kõneles Franklin Graham.

Kuid Lancashire Lootuse Festivali puhul on tekkinud Franklin Grahami suhtes tohutu vastuseis. Nimelt kogutakse tema vastu tuhandeid allkirju, tembeldades teda “vihakõne jutlustajaks”.

Põhjuseks tuuakse, et Franklin Graham on kriitiline islami suhtes, toetab piibellikku abielu ja Donalt Trumpi. Isegi parlamendi liikmed, nagu Gordon Marsden, ütles BBC-le, et Grahami uskumused neis küsimustees ei ole kooskõlas sellega, mida Jeesus Piiblis õpetab.

Tohohh… Tõesti või?

Ja mida siis Franklin Graham teeb?

“Ma ei tule kuulutama vihkamist. Ma tulen, et kuulutada meie Päästjast – Jeesusest Kristusest – kes saab tuua muutuse meie elllu, kui paneme oma usu ja usalduse Temale. Ma ei usu, et ma oleksin olnud üheski riigis, kus kõik on minu suhtes toetavad olnud. Alati on olnud kirikuid ja rühmitusi, kellele ei meeldi minu teoloogia või see, et me lävime selle või teise grupiga.

“Ma ei tule kuulutama kellegi vastu; Ma ei tule, et kuulutada islami või homode vastu. Ma tahan kutsuda moslemeid, et nad tuleksid, ma soovin kutsuda kristlaseid, ma soovin kutsuda homosid – et nad tuleksid ja kuulaksid, mis Jumalal on öelda. See on avatud kutse.”

 

Loe pikemalt siit: ‘I’m Not Coming to Preach Hate’: Franklin Graham Responds to UK Festival Backlash

Palveta

Palveta Franklin Grahami eest – et Sõna uks võiks talle lahti olla ning ta saaks Püha Vaimu väes kuulutada Lancashire Lootuse Festivalil selle aasta septembris – ning et paljud võiksid parandada meelt ning võtta vastu Jeesuse Kristuse oma Issandaks ja Päästjaks.

PS. Vasvavalt ühele hiljutisele küsitlusele (British Social Attitudes survey), 53% Suurbritannia täiskasvanutest ütlevad, et neil ei ole ühegi religiooniga sidet. See number on kõrgem. kui eales varem. Seepärast ka Suurbritannia vajab meie palveid.

Palveta kohe praegu, enne kui teised asjad vahele tulevad.