"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Hiina esitas mõned faktid (LOE!)

23. veebruaril 2023 andis pressikonverentsi Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Wang Wenbin.

Sellel pressikonverentsil küsis CCTV:

Ameerika Ühendriigid on mures, sest Hiinal ja Venemaal on ühine visioon, ütles USA välisministeeriumi pressiesindaja Ned Price. Mis on teie kommentaar?

Wang Wenbin vastas muuhulgas:

“…USA on nr 1. sõjaõhutaja maailmas. Kogu oma 240-aastase ajaloo jooksul ei ole USA ei olnud sõjas vaid 16 aastat. USA arvel on umbes 80 protsenti kõigist II maailmasõja järgsetest relvakonfliktidest.

USA on ka nr. 1. suveräänsuse rikkuja ja teiste riikide siseasjadesse sekkuja. Raportite kohaselt on USA alates Teise maailmasõja lõpust püüdnud õõnestada rohkem kui 50 välisriigi valitsust, sekkunud jõhkralt vähemalt 30 riigi valimistesse ja üritanud mõrvata üle 50 välisriigi juhi.

USA on ka nr. 1. antagonismi [=vaenulikkuse; tõlk] ja sõjalis-blokkide vastasseisu allikas. USA juhitud NATO vastutab sõdade eest Afganistanis, Iraagis ja Süürias, kus on hukkunud üle 900 000 inimese ning tekknud 37 miljonit põgenikku. Samuti on see muutnud Euraasia mandri vähem stabiilseks paigaks. USA algatatud Quad’i ja AUKUS’e mõju Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna julgeolekule ja stabiilsusele nõuab samuti valvsust.

Niikaua kui USA hegemonism ja sõjakus veel eksisteerib, ei saa ülejäänud maailm vaevalt rahu, mida ta väärib.”