"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Homopropaganda Lastekirjanduses – Nüüd Siis Ka Meil Eestis…

Ma teadsin, et seda on Hollandis – kus homopropaganda on kooliõpikutesse sisse kirjutatud. Näiteks matemaatikaõpikus on ülesanded a la “Juku läheb isa ja isaga kalale. Esimene isa püüab 5 kala, teine isa püüab 7 kala. Juku püüab 3 kala. Mitu kala püüdis Juku isadega kokku?”

Aga ma ei teadnud, et sarnane homopropaganda on juba ka meie lastekirjanduses. Aga on. Vähemalt selles raamatus siin:

Siil Priidik tahab uut perekonda

Esiteks, juba raamatu pealkiri on juba kahtlane. “Siil Priidik tahab uut perekonda.” Teatavasti lapsed perekondasid ei vaheta, nagu toitu, riideid, vms. Miks seda lastele õpetada?

Muidugi, alati saab ära põhjendada, et raamatu pealkiri on OK, et kõik on korras. Näiteks nii, et siil arvab, et tema pere pole piisavalt hea ja siis ta tahab endale uut pere… Ja lähebki seda otsima… Kuni lõpuks avastab, et oma pere on ikkagi kõige parem.

Jah, selline käsitlus on ka võimalik. Aga mulle siiski tundub, et antud juhul tegeletakse teadlikult traditsioonilise perekonnamudeli lõhkumisega (eriti kui arvestada, mis raamatu sisu on) – Et tavaline pere ei sobi ja vahetan oma perekonna ära. Umbes nagu vahetad telefoni: “Siil Priidik tahab uut telefoni.” Loogiline eks? Kui vana ei meeldi, vahetan uue vastu.

Ja kuna tänapäeval vahetatakse pea kõik asjad kohe välja, kui vana enam ei meeldi, siis miks mitte teha sama perekonnaga? Mulle see ei meeldi, ma tahan uut?

Väikeste laste isana ma küsin – Miks on vaja sellist asja laste ajudesse taguda? Et on normaalne tahta uut perekonda?

Aga samas… Nähes, milline surve on praegu Lääne Maailmas traditsioonilise peremudeli hävitamiseks, siis kas seeg ongi väga üllatav?

Aga vaata edasi. Asi läheb hullemaks:

kaks isa

Roberti kaks isa

Näed! Ongi ka eestikeelses lasteraamatus sees homopropaganda – Pullilapsel on kaks isa. Ja vaene siil Priidik, kes ei teadnud, et selline asi üldse võimalik on – et ühel lapsel on kaks isa.

Aga näe on. Raamat on kirjutatud Prantsusmaal ja seal on nii. Ja surutakse seda ka maarjamaalastele peale. Kui teisiti ei saa, siis imporditakse.

Aga mida Piibel ütleb? Et, “kuri läheb kurjemaks ja püha pühamaks”.

Seepärast ära heitu, vaid olgu see näide siin julgustuseks ja innustuseks sulle – Veelgi rohkem taotleda pühitsust ja jumalakartust; veelgi rohkem õpetada oma lastele (lastelastele) Jumala Sõna ja jumalakartuse teed; ning veelgi rohkem palvetada armu ja meeleparandust meie maale ja rahvale.

Mida Sina Arvad?

Kas see raamat on hea meie lastele ette lugeda? Jaga oma mõtteid kommentaaris.