"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Jael Puusaagi uus raamat “100 Sõrmejälge” – Ilmunud ja saadaval

Allolev on Jaeli kiri, milles ta tutvustab oma uut raamatut “100 sõrmejälge”.

Tere, sõbrad,

Mul on hea meel teatada, et mu uus raamat “100 Sõrmejälge” on nüüd valmis, trükikojast koju jõudnud ja ootab lugejaid 🙂

Selles raamatus on 100 lühikest lugu inimestest, kes on minu elu sügavalt mõjutanud. Sageli me ise ei teagi, kuidas ja millal Jumal meid teiste inimeste õnnistamiseks ning nende elude muutmiseks kasutab. Mõnikord on spontaanne heategu kellelegi väga oluline, teinekord saab jutu sees väljaöeldud lause või naljaga pooleks visatud kommentaar hoopis suurema tähenduse.

Minu raamat räägibki 100 sellisest kohtumisest, mis jäid mulle eluks ajaks meelde. Seal on koos lapsepõlvesõbrad ja õpetajad, professorid ja kerjused, Eesti ja Bosnia inimesed, kauaaegsed sõbrad ning ühel korral kohatud.

Lood on kronoloogilises järjekorras: alustades lapsepõlvest ning lõpetades juba praeguse ajaga. Samas on iga lugu omaette tervik ning neid võib lugeda ka nö näpu alt, üksteisest sõltumatult. Iga peatükk räägib ühest inimesest: millal ja kuidas ma temaga kohtusin ning mida ta mulle õpetas.

Enamasti olen oma raamatus kasutanud tärniga* märgitud varjunimesid. Kelle nimed on originaalkujul toodud, on mu tekstidega eelnevalt tutvunud ning andnud nõusoleku oma nime kasutamiseks trükitud materjalis.

Mõned näited raamatus leitavatest teemadest:

1) vanaema õpetus, kuidas rahaga targalt ümber käia
2) spontaanse kallistuse mõju Bosnia külatädile
3) kuidas vanad kindad tunnistasid Jumala armastusest
4) mis oli kroonilise skisofreeniku parim jutlus
5) mida ma autokooli sõidutundides õppisin Jumalaga koos elamisest
6) kelle elutarkus aitas mul Bosnias vältida ebameeldivaid kosilasi
jne

Raamatu hind on 10 eurot. Selle saamiseks on mitu võimalust.

1) OTSE MINU KÄEST, SULARAHAS MAKSTES. Järgmistel kuudel liigun üsna palju oma raamatutega mööda Eestimaad ringi, äkki õnnestub meil kokku saada! Praegu teadaolevad kuupäevad, kus ma olen, on sellised:

a) 4.mail kell 10-16:00 Tallinna Valguse Tee Vabakoguduse ruumides toimuval Eesti EKB Koguduste Liidu naiste kevadpäeval on mu raamatu esmaesitlus. Rohkem infot sündmuse kohta ja registreerimisvõimalus on siin: https://kogudused.ee/kevadpaev

b) 8-10.mail Kõrgema Usuteadusliku Seminari kõigile avatud täienduskoolitusel Nuutsakul. Seekord on kaks teemat koos registreerimisvõimalustega: perenõustamine https://kus.kogudused.ee/sundmused/perenoustamine/
ja Jesaja raamatu tõlgendus https://kus.kogudused.ee/sundmused/jesaja-raamatu-tolgendamine/

c) 12.mail, emadepäeval, jutlustan Keila Baptisti Koguduses, jumalateenistus algab kell 11

d) 19.mail olen kell 11:30 Ridala koguduse  teenistusel ning kell 17:00 Pärnu Immaanueli koguduse Kellaviietee üritusel.

e) 09.juunil (nelipühipäeval) olen kell 12:00 Valkla Baptistikoguduse teenistusel ning kell 17:00 Rakvere Karmeli koguduses.

f) 11-13.juunil olen Tartus Kõrgema Usuteadusliku Seminari õppeaasta viimasel sessil ning

g) 28.-30.juunil toimub Keilas meie liidu Suvefestival. Selle kohta saab lisainfot siit: http://www.suvefestival.ee/

2) Kui meil päris otse kokku saada pole võimalik, võib raamatut tellida ka POSTI TEEL, MAKSTES PANGAÜLEKANDEGA. Sel juhul saatke mulle oma postiaadress ning mitu raamatut soovite, mina saadan vastu oma kontonumbri ning tellimuse kogusumma (koos postikuludega). Kui ülekanne on tehtud, panen raamatud teele.

3) kui keegi tahab korraga tellida suuremat kogust (üle 10 raamatu korraga), saab maksmise samuti teha pangaülekandega ja transpordi osas lepime juba omavahel konkreetselt kokku. Näiteks, toon raamatud kaasa, kui autoga kusagil vastavas piirkonnas olen, ja jätan seal kellegi vahendaja kätte.

Nüüd sai päris pikk kiri :-)!

Soovin teile kõigile Jumala rahust täidetud rõõmsat kevadet ning jään ootama põnevaid kohtumisi – “sõrmejäljed” mu elus jätkuvad!

Jael Puusaag