"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Jeesuse Kristuse Kuju Rios Saab Eesti Lipu Värvid – Kumb on Suurem, kas Eesti või Jeesus?

Üllatus-üllatus… Mhm… Väga huvitav üllatus muidugi. Eriti end rangelt sekulaarseks pidava riigi poolt, nagu Eesti (president Kaljulaidi sõnul). Et 24. veebruari õhtul valgustatakse maailma suurim Jeesuse Kristuse kuju Rio de Janeiros üheks tunnis (19-20) Eesti lipu värvidesse. Huvitav, eks?

Jeesuse Kristuse kuju Rio de Janeiros

Jeesuse kuju Rio de Janeiros. Lähedalt

Aga tead, mis on selle juures huvitav selle lipuvärvidesse värvimise puhul?

Kui sa kannad Eesti lippu… või Eesti lipuvärvides mütsi… või särki… Siis sa avaldad austust Eesti riigile, eks? Ehk siis, Eesti riik on suurem, kui sina. Sest Eesti riik ei tõmba sinu sünnipäeval Pika Hermanni torni sinu pilti.

Või siis vähemasti ollakse võrdsed, ning teine annab teisele austust. Näiteks kui Stenbocki maja valgustati Soome 100-sünnipäevaks Soome lipu värvidesse, siis sellega avaldati austust Soome riigile.

Nüüd kui Eesti riik tõesti kummardaks Jeesust, siis kattuks vabariigi 100-ndal sünnipäeval meie maa Jeesuse sümboolikaga ning antaks austust Jeesusele. Sest vähem kummardab ja austab suuremat, eks?

Aga seda ei toimu…

…Toimub hoopis vastupidi – Jeesuse kuju kaetakse Eesti lipuvärvidega…

…Teiste sõnadega, antakse edasi sõnum – Me oleme suuremad, kui Jeesus. Või vähemasti temaga võrdsed. Me oleme nii head ja ilusad, et näe, et isegi Jeesus kannab meie riigi lipuvärve. Isegi Jeesus austab meid.

Mäletad – Piiblis – kes veel tahtis Jumalaga võrdne olla? Ma jätan sinu vastata.

Aga nii, nagu Paulus ütles Filipi kirjas:

“Mõned küll kuulutavad Kristust kadeduse ja riiu pärast, kuid mõned ka hea meelega. Teised kuulutavad armastusest, teades, et ma viibin siin evangeeliumi kaitsmiseks, teised aga kuulutavad Kristust kiusu pärast, mitte puhtast meelest; nad ju mõtlevad suurendada minu vangipõlve viletsust. Aga mis sellest? Kui aga Kristust kuulutatakse igal kombel, olgu silmakirjaks, olgu tõemeelega, ja sellest ma rõõmutsen ja tahan ka edaspidi rõõmutseda…”

Näe, ei saa ka Eesti ilma Jeesuse Kristuseta. Kuuluta end nii ranglelt sekulaarseks ja liberaal-demokraatlikuks, kui tahad, ka nii märkimisväärsel sündmusel, nagu Eesti Vabariik 100 sünnipäeval on Jeesus Kristus see, kes valitseb.

Halleluuja!

Mida Sina Arvad?

Mida sina arvad sellest Jeesuse Kristuse kuju Eesti lipuvärvidesse valgustamisest?