Kuninganna Ester Suusa Palees (Fotod ühiselt õhtusöögilt Kaalis)

Laupäeval, 11. jaanuaril korraldas Valjala Rahu Kogudus Kaali trahteris piduliku õhtusöögi kõigile Saaremaa kogudustele.

Üritus oli loomulikult vaimuliku suunaga, mõeldud Jumala austuseks ja kiituseks, osaduseks üksteisega ning Kristuse ihu ülesehitamiseks Saaremaal:

See oli juba kolmas järjestikune aasta, kui selline ühine üritus Saaremaal toimus. Ning ehkki sel aastal koguduste karjaseid eriti osalenud (kahjuks), siis mõned ikkagi olid:

Koguduste muid liikmeid aga oli kokku tulnud kõigist Saaremaa kogudustest (väljaarvatud õigeusu kirikust):

100st broneeritud kohast oli ära kaetud lausa 98!

Kuid erinevalt koguduste ühisest suvisest väga vahvast jaaniõhtust oli selle ürituse formaat hoopis teistsugune. See oli rangelt pidulik:

Taotluslik pidulikkus tulenes ka prohvetlikust nägemusest, mille Viktor Martel (ürituse põhikorraldaja) sai ja mida ta  kohaletulnutega ka jagas:

Nimelt, on Kaali trahteri peosaal väga huvitava disainiga sammassaal. Ning arvestades selle sammassaali omapärast kuju oli Saaremaa usklikkonna ühine pidulik õhtusöök seal otsekui:

“Kuninganna Ester Suusa palees. Ehk siis lahtiseletatuna “Kristuse kogudus Kuningriigi saalis”:

Nii nagu suvist ühist vaimulikku jaaniõhtut, nii juhtis Viktor ka seda õhtut:

Ürituse avapalve tegi Egon Sarv Rahu kogudusest:

Märkus! Samas palvetati üheskoos ka vaid mõned tunnid varem siinsamas Kaali küljeall toimunud traagilise autoõnnetuse ohvrite ja nende lähedaste eest (milles ema, laps ja vanaema hukkusid)…

… Palvetati. Ning kuulutati Jeesuse võitu pimeduse üle. Ning kiideti Jumalat, kes kõik kurja heaks pöörab.

Ülistust tegi ja juhtis (harjumuspärasest veidi teistsuguse repertuaariga) Tallinna Valguse Tee koguduse ansambel Havata (suur tänu neile teenimise eest):

Äärmiselt hea lauateeninduse pakkus kogudusterahvale Kaali trahteri töökas ja sõbralik kollektiiv (suur tänu ka neile nii perfektse teenimise kui ka väga maitsva toidu eest. Viis tärni!!!):

Usklike kogunemistelt ei peaks kunagi puuduma ei tänu ega Jumala Sõna. Ning Jumala Sõnaga teenis Egon Sarv:

Sõna sai ka Kaali sammassaali omanik Alver Sagur, kes tutvustas peoruumi ajalugu ning hilisemat ülesehitamist. Siinkohal ka Alverile suur tänu selle võimaluse eest, mida ta kogudustele võimaldanud on:

Alver taas tunnistas, et teda hämmastab, kuidas usklike pidu kohe algusest (ja ilma viinata) niimoodi kohe käima läheb. Et inimesed tulevad kohale ja on rõõmsad ning pidu võtab kohe hoo sisse.

Ühisest pidulikust söömaajast ei puudunud ka Issanda surma mälestamine:

Vaimuliku mõtte enne Issanda surma mälestamist jagas Taavi Väli EKNK Orissaare kogudusest:

Issanda surma mälestamisel teenisid kohalolnud pastorid ja töötegijad:

Kuid kogu ürituse põhiline rõhuasetus oli 1) Jumala ülistamisel:

…Ja 2) osadusel:

…Osadusel, millest kõik, ka Havata liikmed osa said:

Halleluuja! Kiitus ja tänu Jumalale ja meie Issandala Jeesusele Kristusele!

Rohkem pilte üritusest – vaata siit: SAAREMAA KOGUDUSTE ÜHINE ÕHTUSÖÖK KAALIS 2020