Liidu Pastorite Perelaager Nuutsakul 2018 (Galerii)

Pastorite Perelaagrist

Nagu ma ühes varasemas postituses juba mainisin, siis selle aasta 17.-18. augustil toimus Nuutsakul liidu pastorite perelaager. Võtsin mõlemal päeval ka oma lastega sellest osa ning tegin ka mõned pildid, et saaksid aimu, mis seal toimus (Lingi piltidele leiad allpool).

(Märkus: Samas laagris saatis isikliku tervituse Valjala Rahu Kogudusele ka liidu president Erki Tamm.)

Ilmselgelt ei olnud laager mõeldud sügavaks vaimulikuks Jumala Sõna uurimiseks. Pigem oli see kavandatud eesmärgiga, et sinna saavad tulla meie liidu pastorid ja töötegijad oma abikaasade ja lastega – veel enne suve lõppu ja uue hooaja algust – Selleks, et olla üheskoos osaduses, tunda üksteisest rõõmu ning kiita ka ühiselt Jumalat.

Ning selle eesmärgi see laager ka täielikult täitis. Vähemasti minu arust. Oli vaba aega, oli Jumala kiitust ja ülistust, oli üheskoos lastega mängimist jms. Vahva.

Oli ka ristimine, kus ristiti kaks noort. Halleluuja.

Vaata väikest galeriid siit!

Sama lingi leiad ka peamenüüst “Galerii” alt.

Nuutsaku Keskusest

Mis Nuutsaku keskusesse puutub, siis EKB liit on selle aastate jooksul päris vahvaks keskuseks ehitanud. Nagu piltidelt näed, on lastele ja noortele metsa ehitatud seiklusrada. Samuti mitmed mängimisevõimalused (nii päris väikestele, suurematele ja kõige suurematele). On korvpalli, võrkpalli ja jalgpalli väljakud. Ja magamiseks kämpingumajad.

On järv ja paadisillad. Väikestele lastele mõeldud ujumisala on turvaliselt piiratud. Lisaks saab ka paadi ja kanuudega sõita…

Osaduse tarvis on söökla kõrvale põhimaja külge ehitatud katusega terrass.

Ning nüüd on ka kaks sauna – nii meestele kui naistele. Et enam ei pea kordamööda saunas käima.

Ning kõige uuemaks saavutuseks on vastvalmiv (pealaegu valmis) “katedraal”. See on see ilma külgseinteta kolmnurkse (äralõigatud) katusega maja mõne pildi taustal. See on mõeldud jumalateenistuste ja koolituste jaoks soojematel ilmadel.

Ma sain aru, et omavahelistes vestlustes ongi see maja ristitud “katedraaliks.” Tegelikult on tal ka klaasist lükandseinad, mida on võimalik vihma korral sulgeda.

Ehk siis – kadedraal võimaldab suveilmadega pidada jumalateenistusi / koolitusi / seminare ka väljas – ja seda isegi vihma korral.

Vahva.

Aga vaata ise. Oma silm on kuningas.