"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

“Ma Nägin Jeesust!” – Kirikus Pommiplahvatuse Üleelanud Naine Kohtus Jeesusega

See oli 11. detsembril 2016, kui enesetaputerrorist end pühapäeva hommikul vahetult enne kella 10 Kairos (Egiptus) Püha Peetruse kirikus õhku lasi.

Tollel teenistusel oli ka Samiha Tawfiq Awad koos oma mehe Qaliniga. Kui plahvatus toimus, sai Samiha (naine) kõvasti viga ja viidi kiirabiga haiglasse.

Plahvatus oli tapnud 25 inimest ning Samiha vigastused (eriti nägu) olid nii suured, et arstid ütlesid abikaasale, et naine ei jää elama.

Kuid Jumalal olid teised plaanid ning naine jagab oma nägemust:

“Arstid olid mind pannud juba hukkunud ohvrite nimekirja. Nad nägid, et minuga ei ole enam mõtet tegeleda ning käisid lihtsalt kontrollimas, et näha, kas ma olen juba surnud. Aga ma püsisin elus.”

“Ma ei mäleta plahvatusest ega järgnevatest päevadest palju, aga ma mäletan, et ma nägin Jeesust laes, sel ajal kui ma peale plahvatust seal maas lamasin.”

Samiha sõnade kohaselt külastas Jeesus teda ka mitmed korrad haiglas.

“Ma olin valmis Jeesuse pärast surema, aga see tõsiasi, et ta hoidis mind nii imeliselt elus, ütleb, et Tema soovis, et ma elaksin.

Plahvatuse tulemusena on Samiha üks näopool rivist väljas (ei näe, ei kuule, ei tunne maitset). Sellest hoolimata nii tema kui ta abikaasa andestavad ründajatele.

“Mu usk ütleb mulle, et ma andestaksin” ütleb Qalini (mees). “Iga kord, kui ma olen vihane, istun Piiblit lugema ja otsin üles Mäejutluse. Seal Jeesus ütleb, et me andestaksime oma vaenlastele.”

“Kui ma kohtaksin ründaja perekonda, siis ainus asi, mida ma küsiksin, on: “Kas te tunnete Jeesust?” lisab Samiha. “Ma palvetan, et nad võiksid leida õige tee.”

 


Imeline, eks? Selline Jumalalt antud võime andestada. Oled tähele pannud, et meie siin Eesti kristlikul maastikul ei ole sageli valmis ligimisele andeks andma hoopis tühiste asjade pärast (võrreldes selle Egiptuse pere olukorraga)?

Tänu Jumalale selle tunnistuse eest. Ja võime eest nõndaviisi andestada.

Eile ma kuulasin Billy Grahami jutlust ning ta ütles seal, et kord oli Billy Grahami abikaasa mehele öelnud, mis tema arvates on nende õnneliku abielu saladus: “Neil on peres kaks head andestajat.”

Palveta

Palveta Samiha ja Qalini pere eest. Palveta nii, nagu Jumal sulle südamele paneb. Palveta, et Jumal annaks ka sinule võimet andestada neile, kes sulle kurja on teinud/teevad.

 

Viide: Inglisekeelne link siin.