"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Mida Franklin Graham Tahtnuks Küsida Ateist Stephen Hawking’ilt

14. märtsil suri Stephen Hawking. Ta oli kuulus inglise füüsikateoreetik ja kosmoloog, kirjanik jne. Ning kõige muu hulgas ka ateist.

On teada tuntud, et füüsilise ihu poolest oli ta väga haige inimene. Juba 1962 aastal diagnoositi tal raske tõbi ning arstid ei pakkunud talle eluiga rohkemaks, kui kaheks aastaks.

Stephen Hawking elu oli siiski suur ime ning mees elas arstide prognoosi tervelt 55 aastaga üle… Seejuures tehes veel maailmas absoluutset tippteadust! Jumala ime? Kindlasti. Teisiti ei saa seda seletada.

Kuid isegi selline Jumala ime ei veennud Stephenit Jumala olemasolus. Ta jäi ateistiks kuni lõpuni.

Näiteks see on üks tema sõnavõtte Jumala suhtes (2014 intervjuu Del Mundo’ga):

“Vanasti, enne seda kui me ei mõistnud veel teadust, oli loogiline uskuda, et Jumal lõi universumi. Kuid nüüd pakub teadus selles suhtes palju veenvamat seletust. Mida mina silmas pidasin kui ma ütlesin, et me teaksime “Jumala meelt” oli see, et me mõistaksime kõike, mida Jumal on võimeline mõistma, kui ta eksisteeriks. Aga Jumalat ei ole olemas. Ma olen ateist. Religioon usub imedesse, aga imed ei ole vastavuses teadusega.”

 

Mida Franklin Graham Tahtnuks Stephenilt Küsida

Peale Stephen Hawkingi surma võttis sõna ka Franklin Graham. Ta ütles:

“Ma soovin, et oleksin saanud küsida mr Hawkingilt, et kes tema arvates mõtles välja inimese aju. HP, Apple’i, Dell’i või Lenovo disainerid on arendanud imelisi arvuteid, kuid ükski neist ei tule ligilähedalegi inimmõistuse hämmastavale võimekusele. Mis sa arvad (Stephen), kes disainis inimese aju? Peadisainer – Jumal ise.

“Ma soovin, et Stephen Hawking oleks võinud näha seda lihtsat tõde, et Jumal on universumi Looja”

Peale seda tsiteeris evangelist Ne 9:6:

“Sina Jehoova, oled ainus! Sina oled teinud taevad, taevaste taevad ja kõik nende väe, maa ja kõik, mis selle peal on, mered ja kõik, mis selle peal on! Sina annad neile kõigile elu ja taevavägi kummardab Sind!”

Pikemalt: Franklin Graham, Ken Ham Respond to Death of Atheist Stephen Hawking