"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Noortekambad Terroriseerivad… Kuulutagem Eestpalveis Jeesuse Võitu

Üha rohkem ilmub ajakirjanduses artikleid, kuidas noortekamabad linnades teisi elanikke terroriseerivad. On väga valus lugeda, kuidas selline kamp mõne noore (tegelikult veel lapse) julmalt läbi peksab.

Füüsiline valu läheb üle (kui mingit tüsistust ei jää), aga hingehaav jääb. Ja see noor, see laps, peab selle haava ja hirmuga edasi elama. Nagu ohvrid ühes artiklis ütlesid – nad ei julge enam linna peal liikuda.

Aga traagika on sageli ka teisel poolel – nende peksjate poolel. Nagu see 15 aastane ajakirjanduse poolt “muudetud nimega Dima”, kelle ema ja isa on aastaid tagasi surnud… Kes jäi vanaema-vanaisa hooldada ja siis suri ka vanaisa ära.

Inimene on väga keeruline loodu. Me ei tea, miks on selle Dima elus nii palju valu ja kibedust, et ta tahaks inimest tappa (nii ta ajakirjanikule ütles).

Aga me teame, et nii peksjad kui ohvrid vajavad Jeesust – täpselt nii, nagu 1960-ndatel Brooklynis, New Yorgis, kus tollal veel noor David Wilkerson läks Evangeeliumiga sealsete jõukude juurde ja kuulutas Jeesuse lunastavat väge ka sealsele kambapealikule Nicky Cruzile.

Me teame, et Nicky Cruz leidis tee Jumala juurde – tänu Jumalale selle eest – ning Jeesus parandas tema lapsepõlvehaavad.

Võib-olla sina ei ole see, kes läheb evangeeliumiga nende Eestis tegutsevate noortekampade juurde. Aga mida sa saad teha, on palvetada nende noorte (ja laste eest).

  • Palveta nende noorte eest
  • Palveta nende perede eest, kus noored kasvavad – et nad leiaksid armastust ja mõistmist eelkõige oma kodust
  • Palves (ja Jeesuse Kristuse nimel) seo ja purusta saatana kurjad plaanid meie maa laste ja noorte suhtes.
  • Kuuluta Jeesuse võitu ja eluvalgust meie noorte üle
  • Palveta ka ohvrite pärast – et nad paneks oma lootuse Jeesuse peale. Et Jumal tervendaks nad.
  • Palu tarkust meie riigi juhtidele – et nad teeksid õigeid otsuseid antud kriisiga toimetulemiseks.
  • Ja kuna kohe-kohe on algamas kool – uus kooliaasta, siis palugem ka Jumala armu ja kaitset kõigile lastele ja noortele, kes lähevad kooli – et Jumala arm ja kaitse on kõigi peal ja et keegi ei peaks kannatama tagakiusu ega füüsilist vägivalda.

Palvetagem iga päev selle eest – meie maa ja rahva laste ning noorte eest. Nii peksjad kui pekstavad vajavad Jeesust. Ja meie riigijuhid, koolijuhid ja pered vajavad tarkust – ja Jumala kartust – et lapsi/noori õieti kasvatada.