"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

“Otsi Rahu ja Nõua Seda Taga”

Psalm 34:15 ütleb: “Otsi rahu ja nõua seda taga”. 

5Ms 12:9 jälle ütleb: “…Sest te [Iisrael] ei ole veel tänini jõudnud rahupaika ega pärisosale, mille Issand, su Jumal, sulle annab.”

Oli mul täna tund aega linnas vaba aega ja sattusin Viljandi Pauluse kiriku juurde palvetama. See on palvetamiseks hea paik, kuna kirik on vaikse koha peal, jääb linna siginast-saginast natuke kõrvale.

Aga puhus kõle, jäine tuul. Ja mul ei olnud õigeid riideid seljas. Tuul lõikas läbi ja ma mõtlesin, et mis ma teen, kas lähen tagasi spordihoonesse. Aga siis avastasin, et see massiivne, punastest tellistest ja maakividest ehitatud kirikuhoone koos oma igasugu müürisopikestega pakub haruldaselt head kaitset linnas vilistava kõleda tuule vastu.

Pauluse kiriku müürid

Ainult, et ma ei tohtinud selle müüride varjust välja minna…

… Ja siis mul tuli meelde üks…

Lugu Rahust…

Lugu sellest kui kunagi (ma ei mäleta enam detaile, kus ja kes ja kellele) tehti joonistuskonkurss teemal “rahu”. Ehk siis, konkursil osaleja pidi joonistama pildi ning sellel kuidagiviisi kujutama rahu. Aga kuidas sa joonistad rahu?

Noh, konkursile saadeti igasuguseid pilte. Üks näiteks kujutas tuulevaikset, päiksepaistelist suvepäeva koos roheliste nõlvade ja peegelsileda järvesilmaga…

Teine kirjeldas kirjut liblikat lilleõiel puhkamas…

Jne, jne, jne.

Kuid ükski neist ei võitnud. Võitis hoopis teistsugune pilt…

…Võitis pilt, mis kujutas pööraselt mässavat, tormist merd; sünget taevast; ning raevukalt vastu hiiglaslikku kaljut peksvaid laineid…

…Ja siis veel ühes väikeses kaljuõnaruses…

… rahulikult istuvat pisikest linnukest… kellele ei tormituuled, mässav meri ega raevutsevad lained midagi teha võinud…

…Sest võimas kalju kaitses teda.

Otsi Rahu Ja Nõua Seda Taga

See väikese linnukese rahu kaljupanga varjus keset märatsevat tormi ongi rahu, millest Piibel räägib. Rahu, mille kohta psalmist ütleb, et “Otsi rahu ja nõua seda taga.”

Ja mille kohta 5Ms ütleb: “…Sest te [Iisrael] ei ole veel tänini jõudnud rahupaika ega pärisosale, mille Issand, su Jumal, sulle annab.”

Vaata seda viimast salmi – Jumal tahab Iisraeli (ja oma koguduse… ja ka sinu) viia ühte paika, mille kohta Ta ütleb, et see on rahupaik.

Ja see paik ei ole roheline suvine nõlvake tuulevaikses suvepäevas, kus liblikas laisalt oma tiibu laotab.

Vaid see rahupaik on selle linnukese sarnaselt kaljuõnaruses. Ja see kalju on Kristus.

Rahu, millest Piibel räägib, ei ole mitte niivõrd meie ümber valitsev väline rahu, vaid sisemine rahu Kristuses. Ka siis, kui väliselt meie ümber mässavad raevutsevad tormid.

Aga see rahu on ainult Temas – Kristuses. Nii nagu Jeesus on ütelnud: “Rahu ma jätan teile. Oma rahu ma annan teile…”