"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Rootsi võttis kristlasest isalt 3 last ära. Poola andis tagasi. (Eestpalve soov)

Denis Lisov on venelane, kes kolis seitse aastat tagasi perega Rootsi elama.

2017 jäi tema abikaasa haigeks ning Rootsi sotsiaaltöötajad võtsid Denise kolm tütart isalt ära. Põhjuseks see, et isal ei olnud tööd ja ta ei ole võimeline laste eest hoolitseda.

[Märkus: Rootsis on sotsiaaltöötajatel seaduslik õigus perekonnaellu sekkuda ning kuni 19-aastased lapsed emalt-isalt jõuga ära võtta – selleks et kaitsta lapsi ohuolukordades.]

Denise kolm tütart paigutati elama (300km eemal elavasse) moslemiusku liibanonlaste kasuperre. Laste pärisvanemad jäid küll ametlikult vanemaiks, kuid neil oli õigus oma lapsi näha vaid 6 tunnil nädalas.

Lisaks ei antud Denisele ja tema abikaasale õigust ennast kaitsta ning ka tüdrukud ei tahtnud võõras peres elada.

Peale seda, kui lapsed olid moslemiperes üle aasta elanud, võttis isa nad kaasa ja põgenes Rootsist ära ning otsustas pöörduda tagasi Venemaale. Kuid nad peatati Varssavi lennujaamas, peale seda kui Rootsi võimud olid raporteerinud tüdrukute kadumisest.

Denisel ei jäänud muud üle, kui paluda Poolas asüüli.

Poola kohus otsustas, et Rootsi sotsiaaltöötajad olid rikkunud Euroopa Liidu reegleid, mis keelab laste elamapaigutamist võõrasse kultuurilisse keskkonda. Ja kuna tüdrukute vanamed olid endiselt ametlikult vanemad, siis võisid lapsed oma isaga olla. Ja muidugi nad tahtsid oma isaga olla.

Poola kohtus oli ka kasupere kohal, kes ütles, et selle sõidu maksis neile kinni Rootsi sotsiaalamet. Samuti olid kohale tulnud Rootsi sotsiaaltöötajad – selleks et lapsed tagasi Rootsi viia.

Poola kohus otsustas, et lapsed võivad jääda koos isaga.

Loe täpsemalt siit (Fotod). Artikkel ise inglise keeles.

Näed, kui kohutavaks on asjad läinud Skandinaaviamaades. Seadused teevad sotsiaaltöötajatele väga kergeks lapsed perede keskelt ära võtta.

Ja kui palju valu, kui palju traumat see põhjustab – nii lastele kui vanematele. Kuidas täiesti terved pered julmalt lõhki rebitakse.

Tänu Jumalale selle eest, et need kolm armsat tüdrukut isaga taas elada võivad. Aga need haavad on neil ikka.

Palveta, et see pere saaks üle sellest õudusest, mida nad üle aasta taluma pidid.

Ja palveta kõigi laste ja vanemate eest, kes sarnasel viisil julmalt lahutatud on. Selles kõiges on lihtsalt nii palju valu iga pereliikme jaoks.