"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Rünnakus Baptisti haiglale Gazas hukkunuid üle… Palveta! (Uuendatud!)

Uuendatud (19.10.23)

Nüüd, kus mõned päevad on mööda läinud ja mõlemad pooled (Hamas ja Iisrael) tuliselt süüdsitavad rünnaku korraldamises just vastaspoolt…

…siis on ka hukkunute arv väga segaseks muutunud. Ühtede allikate väitel on neid 400-1000. Teiste allikate väitel ainult 10-50.

Aga hoolimata sellest, kes rünnaku korraldas ning hoolimata hukkunute arvust on maailm peale seda rünnakut hoopis teistsugune:

Sisuliselt ei olegi enam tähtis, kes tegelikult rünnaku korraldas, sest:

  1. Kogu islamimaailm usub, et rünnaku korraldas Iisrael. Ja neid ei veena selles mitte miski.
  2. Läänemaailma valitsejad väidavad/usuvad ja püüavad oma elanikkonda veenda, et rünnaku taga oli Hamas.

Ja tulemus on see, et Islamimaailm on veel enam liitunud ühe mütsi alla; ning lõhe Islamimaailma (ja globaalse Lõuna riikide) ning Läänemaailma vahel on veel suurenenud.

Ja sellest ka üha süvenev suure sõja oht Lähis-Idas.

Ja sellepärast on meil vaja palvetada rahu Lähis-Idasse.

Algne artikkel

Eile õhtul (17.10.23) toimunud raketirünnakus Gaza sektoris asuvale baptisti haiglale on nüüdseks hukkunute arv tõusnud 790 inimeseni. Suur hulk hukkunuist on lapsed.

Ja see on terve islamimaailma (aga mitte ainult islamimaailma) väga, väga kurjaks ajanud. Iisrael püüab küll süüd Hamasi kaela veeretada, aga mitte keegi väljaspool Läänemaailma ei usu seda. Iisraelil on väga raske, kui mitte võimatu tõestada, et nemad seda ei teinud.

Ja siin on see probleem – Väga paljude maailma riikide survel ja toel olid Iisrael ja Hamas väga lähedal relvarahule. Et Iisrael lõpetab Gaza sektori pommitamise ja Hamas vabastab pantvangid.

Aga see baptisti haigla tragöödia võib kogu olukorra muuta väga hulluks ning valla päästa suure sõja Lähis-Idas. Nii mitmedki islamiriigid on nüüd valmis Iisraeli vastu sõtta minema. Seepärast on praegu oluline palvetada – Nii nende eest, kes kaotasid oma lähedase või said vigastatud selles kohutavas haigla pommitamises…

…Aga ka rahu eest Lähis-Idas. Sest teiste riikide sekkumisel sõtta kasvab ohvrite arv (ka tsiviilisikute ja muidugi ka laste hulgas) kordades.

Selle haigla pommitamise tõttu on kogu Lähis-Ida praegu väga plahvatusohtlik. Palugem rahu piirkonda! Tühistagem Jeesuse nimel kõik hingevaenlase kurjad sõjaplaanid. Palugem rahu riikide ja rahvaste vahele ning kaitset tsiviilisikutele ja eriti naistele ja lastele – seda mõlemalpool rindejoont.