"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

See On Põhjus, Miks Meid Valedega Iga Päev Üle Kallatakse

Ma ei tea, kuidas sinuga on, aga mina ei mäleta oma elus teist sellist perioodi, kui me ümber oleks nii palju valet olnud, kui praegu.

Sisuliselt ükskõik, millise meie uudistekanali lahti teed, valet sealt meile kaela kallatakse. Üha sagedamini lausvalet, täiesti absurdset, loogikavastast valet. Ja fakte ega tõestusi ei ole enam vaja, sest “suure tõenäosega” on täiesti piisav, et midagi-kedagi süüdlaseks tembeldada. Reeglid ega seadused (ka rahvusvahelised seadused) ei huvita kedagi, pea-asi et oma agenda suudekse läbi suruda. Ja surutaksegi.

Aga tead, miks see nii on? Sest Piibel ütleb, et kurat on valede isa. Vaata, need on Jeesuse enda sõnad:

“Tema on inimese tapja algusest peale ega ole jäänud püsima tõesse, sest tõde ei ole tema sees. Kui ta räägib valet, siis ta räägib omast, sest ta on valetaja ja vale isa!” (Jh 8:44)

Taas, ma ei tea, kuidas sinuga on, aga mind ajavad vahest need uudistest tulevad lausvaled täitsa vihaseks. Miks? Sest iga inimene, kellel on vähekenegi mõtlemisvõimet ja IQ tase üle toatemperatuuri, saab aru, et see mis sopp, mis sulle ajudesse püütakse tampida, on vale…

… Et kuidas nad võivad seda teha?

Ja siis ma saan aru (ja jälle tsiteerin Jumala Sõna):

“Meil ei ole maadlemist vere ja lihaga, vaid valitsuste ja võimudega, selle pimdeuse maailma valitsejatega, taevaaluste kurjuse vaimudega.” (Ef 6:12)

Näed! See on see põhjus, miks meid on ümbritsetud nii massiivse valega. Seepärast (ma saan nii aru), ei ole mõtet pahanduda inimeste peale. Jah need inimesed (ajakirjanikud, poliitikud, jne) räägivad valet, kuid nende taga on ühed teised jõud, kes neid suunavad. Need on kurjad vaimud.

Ja nende vastu ei saa teisiti kui… Mida Jeesus ütleski? “Palve ja paastuga.”

Seepärast, selle asemel, et sõdida nende valede vastu inimlike relvadega, kuulutagem Jeesuse Kristuse võitu pimeduse üle. Ning Jeesuse Kristuse nimel tühisatagem saatana valed ning kuulutagem tõe võitu valed üle.