"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Sinu Päevade Arv Ei Ole Sinu Käes

Eile (21.03.2018) oli Eesti meedias üleval kurb uudis – mingitel põhjustel oli äkitselt surnud Ameerikas vahetusõpilasena olnud 17 aastane Eesti neiu.

Veel Eestis olles oli see tütarlaps teinud ka veebilehe “Anica Unistus”, et paluda heade inimeste toetust selleks, et ta saaks vahetusõpilaseks minna. Sest eks see on kahtlemata kulukas ettevõtmine. Sellel lehel ta kirjutab: “Iga euro aitaks mind lähemale oma unistuse, Ameerikas õppimise, suunas.” 

Minu tagasihoidlik arvamus on, et on igati hea, kui (noorel) inimesel on unistus ja ta selle unistuse poole pürgib. Kunagi aastaid tagasi lebas üks 9-aastane tüdruk Otepääl selili lumes, vaatas taevatähti ning unistas saada olümpiavõitjaks.

Ja tead, mis? See väike tüdruk hakkakski oma unistuse poole püüdlema. Täna on ta kahekordne olümpiavõitja. Tema nimi on Kristina Šmigun Vähi.

Nii et unistada on hea ning hea on ka nende unistuste poole pürgimine (muidugi, kui need ka Jumala tahtega kooskõlas on).

Kuid selle juures on üks äärmiselt tõsine probleem…

…Ja nimelt see, et meie päevade arv ei ole meie käes. Keegi meist ei tea meie päevade arvu. Me võime unistada ja ka püüelda oma ajalike unistuste poole, kuid meie päevade arv on Jumala käes. Ja on väga traagiline, kui selle väga tähtsa tõsiasja ära unustame.

Ja ega Piibel ilma-asjata ütle: “Ma olen sind kuulnud soodsal ajal ja aidanud päästepäeval. Näe, nüüd on hästi soodus aeg, vaata, nüüd on päästepäev!” (2Kr 6:2)

Nagu iga teine noor, pürgis ka see noor tütarlaps oma unistuste suunas. Oma veebilehel ta kirjutab: “Ameerikasse soovin minna seetõttu, et oleksin tulevikus haritud ja laia silmaringiga inimene, kellel oleks võimalus Eestis edukaks saada.”

Imeline, eks? Ta juba teab, mida ta oma elult tahab ning astub ka selleks vajalikke samme. Kuid kahjuks ei olnud talle rohkem päevi antud ja kojukutse saabus varem, kui keegi seda ootas.

Seepärast, ajal mil igapäevaselt oled oma argitoimetuste keskel…Kas taotled kõige muu hulgas ka pühitsust ja südamepuhtust? Kas parandad regulaarselt meelt ja taotled jumalakartust ja pühi eluviise, et võiksid olla julge, kui ühel hetkel Taevase Isa ees seisad?

Või nagu üks vana õde mulle hiljuti ütles: “Kogemata ei saa keegi taevasse.”

Taevasse saab vaid ühel viisil – usu läbi Jeesusesse Kristusesse.

“Ma olen sind kuulnud soodsal ajal ja aidanud päästepäeval. Näe, nüüd on hästi soodus aeg, vaata, nüüd on päästepäev!” (2Kr 6:2)