"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Ülo Niinemägi uus raamat: “Elu nagu filmis” (Osta!)

Eile tutvustati Viljandi Baptisti Koguduses Oleviste pastori Ülo Niinemägi uut raamatut (autobiograafiat): “Elu nagu filmis.”

Ja juhtus nii, et teenistuse lõppedes üks armas koguduse vend kinkis mulle selle raamatu. Läksin sellega koju ja võtsin lahti ja…

…Ja vot, käest ära panna enam ei saagi…

…Ei saa!

Nii huvitav oli lugeda!

Ei hakanud kohe otsast lugema, aga huvi tekitamiseks lasin näppude vahelt läbi, sirvisin siit ja sealt… Eest ja tagant…

… Ja huvitavad olid raamatu mõlemad osad – Nii esimene pool, enne pöördumist; kui ka raamatu teine pool – peale pöördumist.

Esimeses pooles lugesin kohe selle Ülo hipi-perioodi läbi. See tabas närvi, sest ka mina olin enne pöördumist midagi sarnast. Minu nooruspõlv oli küll hiljem ja siis tulid juba punkarid ja hevikad (mina olin hevikas)… Aga kõik need pikad juuksed, lapitud riided, rock-muusika ja mäss ühiskonna vastu… See kõik oli seal ka.

Ja täpselt nii, nagu Ülo puhul, ei leidnud ka mina sellest eluperioodist mingit elumõtet.

Tühjus!

Tühjus Ülo hinges ja tühjus minu hinges.

Aga tagasi raamatu juurde.

Raamatut on väga mõnus lugeda. Päriselt!

Mulle väga meeldis ka see, et Hanna Kaptein, Ülo tütar (kes oma isa autobiograafia autor on), et ta jättis raamatusse Ülo enda lausete sõnastused. Nad tegid selle raamatu selliselt, et Ülo luges teksti linti ja siis Hanna tagus selle arvutisse. Vähemasti nii ma sealt välja lugesin.

Aga vaata, kui sa räägid… või kui inimene räägib, siis igaüks räägib omal moel; kuidagimoodi oma lausetega – täpselt nii, kuidas mõtted jooksevad. Ja vaata, Hanna jättis selle sisse – ta ei toimetanud neid isa lauseid keeleliselt korrektseteks, ilusateks. Jättis selliseks, nagu isa rääkis.

Ja vaata see on raamatus tunda. See annab raamatule erilise maitse, ma ütleks, Ülo Niinemäe autentse maitse. Selline inimese omapära läheb tavaliselt keeleliselt korralikult toimetatud raamatutes kaduma. Kahjuks. Siin raamatus sa tunned, et Ülo Niinemägi ise räägib. Ja see teeb selle nii mõnusaks lugeda.

Aga asjal on ka vaimulik külg

Ülo raamat räägib tema elust ilma Jumalata…

…Ja elust koos Jumalaga…

…Ja sellest, et teine on nii palju parem, kui esimene.

Ja kuigi esimest poolt on huvitav lugeda, siis teine pool oli see, mille kaudu Jumal mind kõnetas. Kohe esimesel korral, kui ma raamatu kodus näppude vahelt läbi lasin. Jumal rääkis mu vastu pastor Ülo elu kaudu. See juba muutis mind, tegi head minu elus!

Kuidas on see võimalik?

Aga näe, on!

See on sellest, kuidas inimene käib läbi oma elu – alguses ilma Jumalata, pärast koos Jumalaga… Ja vot see “koos Jumalaga”, see ongi imeline – see on see, nagu Piibel ütleb: “Ja Eenok käis koos Jumalaga”.

Ja vähemasti mind see kõnetas.

Ma olen väga tänulik Jumalale pastor Ülo Niinemägi ette elatud elu eest, mida saame ka eeskujuks võtta. Ja olen tänulik, et nad tütrega selle raamatuks vormistasid.

Raamatut osta saad siit (Logose raamatupood). Hind 21 eur.

Koguduse raamatulettides on hind odavam. Aga nii või naa, mina soovitan lugeda. Väga huvitav raamat! Ja vähemasti mind Jumal selle kaudu kõnetas!