"...kuulutame ristilöödud Kristust..." 1Kr 1:23

Uus Film Tulekul: “Paulus, Kristuse Apostel”

Eelolevatel Ülestõusmispühadel, täpsemalt 28. märtsil 2018 esilinastub Ameerika Ühendriikides apostel Pauluse elust rääkiv film “Paul, Apostle of Christ” ehk “Paulus, Kristuse Apostel“.

Filmis mängib ka Jim Caviezel (ilmselt Luukast) – sama näitleja, kes mängis Jeesust Mel Gibsoni filmis “Kristuse Kannatused”.

Muide, 5. jaanuaril 2018 pidas Jim Caviezel Chicagos Katoliku ülikooli tudengitele kõne ja rääkis seal oma isiklikest kogemustest “Kristuse Kannatuste” valmimisel.

Ta ütles, et kannatused olid ka tema osaks selle filmi valmimisel. Esiteks sai ta välgutabamuse; siis läks õlg paigast ära; ning lisaks kannatas hüpotermia all 5 järgnevat kuud – nii raskelt, et pidi minema südameoperatsioonile.

Ja see on see, mis ta siis edasi tudengitele ütles:

“Kannatused olid osa minu näitlemisest, nii nagu need on osaks meie elust. Mõned meie hulgast embavad võlts-kristlust, kus kõik on vaid üks rõõmus jutt ja rõõmus Jeesus ja auhiilgus. Hei kuulge, seal oli väga palju valu ja kannatust enne ülestõusmist. Sinu tee ei ole erinev, seega võta oma rist ja püüdle oma eesmärgi poole.”

 

Ja siis ta ütleb edasi:

“Ma soovin, et läheksite sellesse paganlikku maailma, ma soovin, et teil oleks julgust siseneda sellesse paganlikku maailma ning häbi tundmata väljendada avalikult oma usku. Maailm vajab julgeid sõdalasi, kelle usk on toodud kinolinale. Sõdalasi nagu Paulus ja Luukas, kes riskisid oma nime ja reputatsiooniga, et viia maailma keskele oma usk ja armastus Jeesuse vastu.

“Jumal kutsub igaühte meist, igaüht teie seast tegema suuri asju, aga kui sageli on juhtunud, et me pole vastanud sellele, hüljates selle kui mingi vaimse väärnähtuse. Meie põlvkonna jaoks on tulnud aeg, praegu, võtta vastu Jumala kutse, kus ta innustab meid andma ennast täielikult Temale.”

(Inglisekeelne link)

Mis Sina Arvad?

Oled sa nõus Jim Caviezeliga? Jaga oma mõtteid kommentaaris.